В B2B програми за тениски, GSM често се третира като бърза стенограма за „дебелина“.” или „качество.” На практика, това е само една променлива в многофакторно уравнение, което включва броя на преждите, качество на преждата, плетена структура, довършителни процеси, контрол на свиването, цветоустойчивост, устойчивост на пилинг, и стабилност на размерите. Две тъкани могат да споделят един и същ GSM, но да се държат много различно на допир, завеса, непрозрачност, издръжливост, и ефективност на измиване—разлики, които пряко влияят върху удовлетвореността на клиентите, нива на възвращаемост, и възприемане на марката. Това ръководство изяснява какво може и какво не може да ви каже GSM, как трябва да се специфицира за различни крайни употреби (рекламни тениски, основи на търговията на дребно, модни кройки, работно облекло), и кои поддържащи тестове и контроли на процесите трябва да се изискват за защита на качествените резултати.
п
Международните купувачи обикновено се сблъскват с три повтарящи се болни точки, когато се снабдяват с тениски зад граница:
- Риск за качеството и несъответствие: Вариации в толерантността към GSM, съвпадение на нюанса, свиване, въртящ момент (спиралност), и дефектите на тъканите могат да доведат до скъпи бракове и преработка. Без стандартизирани методи за измерване и ясни критерии за приемане, „същите спец” поръчките могат да дадат различни резултати през партиди или сезони.
- Натиск във времевата линия: Закъснения при вземане на проби, срокове за изпълнение на платове, и тесните места в производството могат да нарушат календарите за стартиране. Когато одобренията на тъканите и параметрите за предпроизводство не са съгласувани, графикът въздейства на съединенията през рязане, шиене, довършителни работи, и опаковане.
- Логистика и надеждност на пратката: Стандарти за опаковане, оптимизация на кашона, точност на етикетиране, и документация (кодове по ХС, фактури, опаковъчни списъци, сертификати) влияние върху скоростта на разчистване и цената на кацане. Малките несъответствия могат да доведат до задържане, демюрейдж, или проблеми със съответствието на пазарите на дестинация.
Един технически издържан подход за снабдяване намалява тези рискове чрез превръщане на субективните очаквания—„мек,” „премиум,” „тежка категория,” „без свиване“—в измерими изисквания. В това ръководство, GSM се третира като основен показател, който трябва да бъде съчетан с правилните конструктивни детайли на тъканта, допустими отклонения, тестови стандарти, и контролни точки за качество. Целта е да се предостави на купувачите практическа рамка за обективно сравняване на доставчиците, спецификации на заключване, които са реалистични за производството, и се уверете, че доставените тениски отговарят на предвиденото усещане за ръка, изпълнение, и издръжливост—навреме и готов за доставка.
п
Чрез обосноваване на решенията за снабдяване с измерими инженерни параметри на тъкани и доказана производствена дисциплина—подкрепени от текстилните възможности на Индия от световна класа и надеждни партньори като напр KK Fashion Exports—купувачите могат да преминат от реактивно отстраняване на неизправности към предсказуемо, мащабируеми обществени поръчки.
Съдържание
- Какво означава GSM за тениски
- Типични GSM диапазони за обикновени тъкани за тениски
- Как GSM влияе на теглото, Завеса, Издръжливост
- GSM срещу тип тъкан: Памук, Смеси, Полиестер
- Избор на GSM за климат и случаи на използване
- Откриване на качество отвъд GSM показателите
- ЧЗВ
- Завършване
Какво означава GSM за тениски
GSM (грама на квадратен метър) е тегло на тъканта на плетка на тениска и пряко влияе върху усещането на дрехата, завеси, и изпълнява при износване. За купувачи, GSM е индикатор за пряк път за очаквана непрозрачност, възприемано качество, и сезонност, но трябва да се оценява заедно с броя на преждата, плетена структура (единична фланелка, блокировка, пике), и довършителни (уплътняване, ензим, силиконов омекотител) защото те могат да променят усещането и свиването без промяна на GSM.
п
Използвайте GSM, за да съответствате на крайната употреба и целевата цена. Типичните B2B гами за памучни тениски и тениски от смесен памук са:
- 120–150 GSM: Лек; най-подходящ за горещ климат, промо тениски; по-ниска непрозрачност; по-податливи на усукване/пилинг, ако преждата/финишът е слаб.
- 160–180 GSM: Основна търговска гама; балансирана драперия и издръжливост; обикновено по-добра стабилност и покритие при печат.
- 190–220 GSM: Тежка категория; първокласно усещане за ръка, по-висока непрозрачност, по-добро запазване на формата; по-топло износване и по-високи FOB разходи.
- 230+ GSM: Тениски/структурирани тениски; уверете се, че спецификациите на модела и шиенето отговарят на намаленото драпиране и по-голям обем на шева.
Посочете GSM правилно в техническите пакети, за да избегнете спорове за отклонения: искане готова дреха GSM (след измиване/уплътняване), дефинирайте приемлива толерантност (обикновено ±5% за плетени тениски), и подравнете целите за свиване (e.g., ≤3% дължина/ширина след стандартно пране) тъй като по-високият GSM все още може да се свие, ако не е правилно уплътнен. За одобрения, тествайте GSM върху кондиционирана проба (стандартна атмосфера) и проверете последователността между панелите/партидите; ако имате нужда от поддръжка за привеждане в съответствие на GSM с тъканна конструкция и тестване за съответствие, KK Fashion Exports може да помогне.
Типични GSM диапазони за обикновени тъкани за тениски
Типичните GSM ленти варират според типа влакно, плетена структура, и завършете, но повечето B2B програми попадат в предвидими диапазони. Използвайте тези сравнителни показатели, за да зададете цели за тъкани във вашия технически пакет и да изравните очакванията на купувачите за тегло, непрозрачност, и завеса.
- 100–140 GSM: Леко трико (често 100% памук или полипамук) за бюджетни промоции, летни тениски; най-ниска непрозрачност и по-висок риск от видимост.
- 140–160 GSM: Стандартно единично трико за ежедневни стоки на дребно; балансирано усещане за ръка и дишане.
- 160–180 GSM: Средно тегло „премиум” трико; подобрена непрозрачност и запазване на формата; обща спецификация за маркови масови програми.
- 180–200 GSM: По-тежки премиум/корпоративни тениски; по-добър контрол на драпиране и стабилност на печат; малко по-топло облекло.
- 200–240 GSM: Тежко трико/интерлок или плътно единично трико; за улично облекло и структурирани кройки; по-високи разходи за шиене и транспорт.
- 220–300+ GSM: Пике (полюси) и френски тери за тениски върхове; не е типично за основните тройници, но е обичайно за повишените категории.
За снабдяване, посочете GSM с толеранс и метод за изпитване: искане готов плат GSM с ±5% толерантност (или по-строги за първокласни програми), и потвърдете дали доставчикът докладва преди измиване или след измиване тегло (ензимните/силиконовите покрития могат да повлияят на усещането в ръката без големи смени на GSM). Ако имате нужда от поддръжка, заключване на правилния GSM според вашите нужди, метод на печат, и целева цена, KK Fashion Exports може да помогне за валидиране на опциите за тъкани и готовите за производство спецификации.
Как GSM влияе на теглото, Завеса, Издръжливост
GSM (грама на квадратен метър) директно определя колко тежка е една тениска, как виси на тялото (завеса), и колко добре издържа на многократно износване и пране. Тъй като GSM се увеличава, масата на тъканта се повишава, непрозрачността се подобрява, и плетката обикновено се чувства по-съществена; като GSM намалява, тъканта става по-лека, по-проветриво, и по-податливи на прозиране и изкривяване, ако преждата и довършителните работи не се контролират.
п
Тегло & Завеса: Използвайте GSM като спецификация, свързана с крайната употреба—след това го потвърдете върху готовата тъкан (след довършване/уплътняване) за да избегнете изненади в насипно състояние. Типични диапазони за тройници:
- 120–150 GSM: Лек; по-висока дишаемост; може да изглежда прозрачно в светли цветове; по-чувствителни към следи от закачалка и разтягане.
- 160–180 GSM: Основна всесезонна гама; балансирано усещане за ръка; надеждно покритие; седи чисто за повечето пасвания.
- 190–220 GSM: Тежка категория; структуриран вид; по-силно присъствие на яка/подгъв; по-топла и по-малко течна покривка.
Да контролира drape на даден GSM, посочете плетена структура (единична фланелка срещу. блокировка), брой прежда (e.g., 30s/1 срещу 20s/1), и довършителни (силиконов/ензимен) защото два плата с един и същи GSM могат да се драпират много по различен начин.
п
Издръжливост: По-високият GSM като цяло подобрява устойчивостта на абразия и намалява дупките, но издръжливостта в крайна сметка зависи от качеството на преждата, плътност на шева, и довършителни—не само GSM. За по-малко искове в комерсиални програми, посочете: GSM толерантност (обикновено ±5%), граници на свиване след пране (e.g., ≤ 5% дължина/ширина с уплътняване), цели за устойчивост на цвета (e.g., 4+ до измиване), и изискване за пилинг (e.g., ≥ 3–4 рейтинг според случая). Валидирайте с лабораторни тестове на готови продукти и проба за измиване, преди да одобрите насипно състояние. Ако имате нужда от поддръжка при определяне на GSM ленти и допустими отклонения за вашия целеви пазар, KK Fashion Exports може да помогне за привеждане в съответствие на спецификациите на тъканта с изискванията за производителност.
Снабдяване с плат или облекло по поръчка от Индия?
KK Fashion Exports е утвърден B2B производител & износител в Нойда, Индия. Ние сме специализирани в първокласни памучни шалове, дамски облекла, и персонализирано опаковане при ниски MOQ с глобална логистика от врата до врата.
GSM срещу тип тъкан: Памук, Смеси, Полиестер
GSM влияе на памука, смеси, и полиестер по различен начин, защото типът на влакното променя дебелината, завеса, поведение на свиване, и как „плътност” усеща се върху тялото. За 100% памучни тениски, по-висок GSM обикновено означава по-дебел, по-непрозрачен плат с по-добра структура; за полиестер, същият GSM може да се чувства по-лек и по-хладен поради по-ниската абсорбция на влага; за смеси, усещането за ръка и издръжливостта зависят както от GSM, така и от съотношението памук/поли. Винаги оценявайте GSM заедно с броя на преждите (e.g., 30s/1 срещу 24s/1), плетен тип (единична фланелка срещу блокировка), и довършителни (ензим/силикон/праскова) за да избегнете подвеждащи сравнения.
п
Използвайте тези практични GSM диапазони като отправна точка за снабдяване (след това потвърдете с лабораторни данни и тестове за измиване):
- 100% памук (кардирани/ пенирани): 140–160 GSM за лека промоция; 160–180 GSM за стандартна търговия на дребно; 180–220 GSM за структуриран “премиум” чувствам (наблюдавайте свиването и пилинга, ако е кардиран).
- CVC смеси (e.g., 60/40 памук/поли): 150–170 GSM за основи на търговията на дребно; 170–190 GSM за по-добра непрозрачност и запазване на формата (обикновено по-ниско свиване от 100% памук).
- Три смеси (памук/поли/вискоза): 130–160 GSM за мека драперия и визия на пирен; избягвайте много висок GSM, ако се изисква течна ръка.
- 100% полиестер: 120–160 GSM за изпълнение тройници; 160–180 GSM, ако имате нужда от повече непрозрачност и устойчивост на засичане (потвърдете изискванията за фино покритие и защита срещу захващане).
За B2B контрол на качеството, не приемайте само GSM: посочете GSM толерантност (обикновено ±5%), искане предварително- и следпране GSM (след 1× цикъл пране/сушене), и стартирайте a тест за свиване (цел ≤3% дължина/ширина за повечето тройници на дребно). Също така проверете непрозрачност (особено за светли нюанси), пилинг (често по-висок риск при смеси с ниско усукване), и пригодност за печат (памук за DTG/екран; поли за сублимация; смесите изискват корекции на мастилото/температурата). Ако имате нужда от доставчик за привеждане в съответствие на GSM, състав на фибрите, и тестване според вашите целеви спецификации, KK Fashion Exports може да поддържа разработка и масово производство.
Избор на GSM за климат и случаи на използване
Изберете GSM въз основа на климата на потребителя, ниво на активност, и очаквания жизнен цикъл на тениската (промоционално раздаване срещу. ежедневна униформа). По-ниският GSM обикновено подобрява дишането и времето за съхнене, докато по-високият GSM подобрява непрозрачността, издръжливост, и запазване на формата. Отнасяйте се към GSM като към спецификация, която трябва да съответства на условията за крайна употреба—не е самостоятелно „качество” индикатор.
п
Използвайте тези практични GSM ленти за обикновен климат и случаи на употреба:
- 120–150 GSM: Горещ/влажен климат, тениски за събития, леки модни кройки; дава приоритет на въздушния поток, но може да бъде по-прозрачен в светли цветове.
- 150–180 GSM: Всесезонен “стандарт” корпоративни и търговски тениски; балансирана непрозрачност, комфорт, и производителност на печат.
- 180–220 GSM: По-хладен климат, работно облекло, първокласни заготовки на дребно; по-добър контрол на драпирането, намалена видимост, подобрена устойчивост на абразия.
- 220+ GSM: Тежко улично облекло или тениски; максимална структура и издръжливост, но може да се усеща топло при висока температура и може да изсъхне по-бавно.
За намаляване на риска, потвърдете избора на GSM срещу цвят (светлите нюанси се нуждаят от по-висок GSM за непрозрачност), тъканна конструкция (combed ringspun vs. отворен край), и завърши (ензимът/силиконът може да промени усещането за ръка без промяна на GSM). Поискайте потвърждение от лабораторията (GSM толерантност ±5%), задайте граница на свиване след измиване (обикновено ≤ 5%), и одобряване на предпроизводствена проба в целевите климатични условия преди насипно състояние. За купувачи, нуждаещи се от документиран GSM контрол и поддръжка за вземане на проби, KK Fashion Exports може да помогне с привеждането в съответствие на спецификациите и валидирането на производството.
Откриване на качество отвъд GSM показателите
GSM е само масата на тъканта на квадратен метър; не потвърждава качеството на преждата, стабилност на плетене, производителност на багрило/финиш, или дълготрайно износване. За да забележите качество отвъд GSM, оценете характеристиките на преждата на тъканта, консистенция на конструкцията, и завършваща цялост—те определят пилинга, свиване, усукване, непрозрачност, и усещане на ръка при производство и след измиване.
п
Използвайте тези практически проверки (поискайте резултати от мелницата или валидирайте вътрешно върху мостра и прото проба):
- Фибри & прежда: Проверете класа памук и дължината на телбода (e.g., дълги телчета за по-гладка ръка), тип прежда (пенирани срещу кардирани), и компактен срещу пръстеновидно въртене за по-малко окосмяване и намален риск от натрупване.
- Строителство: Потвърдете плътността на шева (курсове/уелс), плетен тип (единична фланелка срещу блокировка), и еднаквост (проверете за баре, иглени линии, ивици). Сравнете последователността на ширината и теглото на различните ролки.
- Стабилност на размерите: Измерете свиването и спиралността след пране; цел ≤ 5% свиване и ниска спиралност подходящ за вашите спецификации (строги толеранси за премиум търговия на дребно).
- Цвят & бързина: Изискване на измиване, търкайте (сухо/мокро), и данни от теста за устойчивост на изпотяване; проверете за засенчване партида до партида и следи от сол/омекотител.
- Издръжливост на повърхността: Извършете проверки за пилинг/абразия (e.g., Martindale или ICI пилинг, където е приложимо) и очаквания за приплъзване/якост на шева за конструкцията на вашето облекло.
Заключете това в обществените поръчки, като поискате от доставчиците a плат технически пакет (детайли от влакна/прежда, плетена конструкция, завърши, толеранси от ролка до ролка), повече има хронология на доклада от теста съобразени с вземането на проби: одобрение на мостра, лабораторни дипове (за боядисани), след това тестване преди производство на насипни тъкани преди рязане. Ако имате нужда от доставчик, който може да предостави документирани тестови данни и последователни групови партиди, съобразени с вашия GSM и спецификации за производителност, KK Fashion Exports може да поддържа процеса на снабдяване и контрол на качеството.
ЧЗВ
Често задавани въпроси: Разбиране на GSM и качеството на тъканите за тениски (Търговия на едро/фабрика)
1) Какви GSM опции предлагате за тениски, и кой GSM е най-подходящ за нашия целеви пазар?
отговор: Обикновено произвеждаме тениски в 140–240 GSM, като най-често срещаните търговски диапазони са:
- 140–160 GSM: Лек, дишаща; често се използва за рекламни тениски и топъл климат.
- 170–190 GSM: Балансирано усещане за ръка и издръжливост; обичайно за търговията на дребно „ежедневие” тениски.
- 200–240 GSM: По-тежки, по-структуриран; предпочитан за първокласно улично облекло и извънгабаритни кройки.
Ние ще препоръчаме GSM въз основа на вашия предвидено прилягане, метод на печат, климат, и ценова точка, и може да предостави мостри за предварително производство за валидиране.
п
2) Как контролирате последователността на GSM в масовото производство и между цветните партиди?
отговор: Контролираме GSM на няколко етапа:
- Контрол на плетене: Брой прежди, дължина на бода, настройки на машината, и напрежението на сваляне са зададени според спецификациите.
- Контрол на боядисване/довършителни работи: Контролът на уплътняването/свиването и рецептите за довършителни работи са стандартизирани, за да се предотврати отклонението на GSM.
- Вграден & окончателен QC: Тестваме GSM, използвайки кондиционирано рязане на плат (метод стандартна площ/тегло) от всяка ролка и партида, с допустими отклонения, определени в техническия пакет (обикновено ±5% освен ако не е уговорено друго).
За непрекъснатост на пренареждането, пазим одобрения за лабораторно потапяне, параметри на плетене, и довършителни настройки за да съответства на предишния групов обем.
п
3) Как GSM се отнася към непрозрачността, свиване, пилинг, и цялостното качество на тъканта?
отговор: GSM е един показател, но не и единственият определящ фактор за качеството:
- Непрозрачност: По-високият GSM обикновено подобрява покритието, но качество на преждата, плетена структура (единична фланелка срещу блокировка), и цвят (бели/светли хедъри) също оказват влияние върху непрозрачността.
- Свиване: Контролиран повече от тип влакна, довършителни работи (уплътняване), и шиене/излагане на топлина отколкото само GSM. Можем да се насочим към конкретни стандарти за свиване (e.g., ≤3–5% след измиване) въз основа на вашите изисквания.
- Пилинг: Воден основно от дължина на влакното, усукване на прежда, и довършителни. например, пенираният памук и по-добрият контрол на преждата обикновено намаляват натрупването в сравнение с по-нискокачествените отворени прежди.
- Усещане за ръка & завеса: GSM влияе върху теглото, но „мекота” е до голяма степен от качество на преждата и довършителни работи (био измиване, силикон, ензим, и т.н.).
Препоръчваме да посочите GSM заедно с състав на тъканта, тип прежда (пениран/преден/с отворен край), плетен тип, и довършителни.
п
4) Какви състави на платове и плетени конструкции се предлагат, и как влияят върху печата/брандирането?
отговор: Общите опции включват:
- 100% памук (единична фланелка): Най-добър за мек на допир и печат с общо предназначение; пръстеновидно изпредене/пръснато се препоръчва за първокласни резултати.
- Смеси памук/поли (e.g., 60/40, 50/50): Подобрена стабилност на размерите и бързо съхнене; имайте предвид, че някои процеси на печат и живостта на цветовете могат да се различават от 100% памук.
- Блокировка / двойно плетени: По-стабилен, по-гладка повърхност, често по-висока непрозрачност; обикновено по-висока цена и тегло.
За брандиране, ние подкрепяме ситопечат, DTG (зависим от тъканта), бродерия, пренос на топлина, освобождаване от отговорност (памук), и специални мастила. Избор на плат и влияние на GSM абсорбция на мастило, острота на печат, и издръжливост при пране, така че ние съгласуваме спецификациите на плата с вашия метод на декорация преди насипно състояние.
п
5) Какви са вашите MOQ, време за вземане на проби/предварително изпълнение, и опции за персонализиране (етикети/опаковки)?
отговор: Стандартните търговски условия са:
- MOQ: Типично на цвят на стил, обикновено 300–1,000 бр в зависимост от тъканта, GSM, и персонализации. По-ниски MOQ може да са възможни при използване на съществуващи тъкани/цветове.
- Вземане на проби: Обикновено разработка на прото/проба 7–14 дни след потвърждение на спецификацията; предпроизводство (ПП) пробите следват след лабораторни тестове и одобрение на размера.
- Групово време за изпълнение: Често срещано 20–45 дни след PP одобрение, в зависимост от наличността на плат, капацитет за боядисване, и сложност на поръчката.
- Персонализиране: Предлага се за тъкани етикети, етикети за пренос на топлина, етикети за грижа, висящи етикети, стикери с баркод, полиетиленови торбички, стикери за размери, и персонализирани маркировки на кашони.
Ние потвърждаваме крайния срок за доставка, като преглеждаме вашия технически пакет, целеви GSM толеранс, цветова палитра, и изисквания за тестване (e.g., свиване, цветоустойчивост, пилинг).
Завършване
В обобщение, GSM е практичен, количествено измерима отправна точка за оценка на тъканта на тениска, но никога не трябва да се използва изолирано. Качеството на тъканта в крайна сметка се определя от това как теглото взаимодейства с вида на влакното, конструкция на преждата, плетена структура, довършителни процеси, и стабилност на размерите. Чрез оценка на GSM заедно с атрибути като непрозрачност, завеса, устойчивост на пилинг, контрол на свиването, цветоустойчивост, и усещане за ръка, можете да предвидите ефективността в реалния свят, вместо да разчитате на маркетингови етикети. Независимо дали посочвате празни места за марка, снабдяване за производство, или избор на облекла за крайна употреба, прилагането на тези показатели систематично води до по-последователно прилягане, издръжливост, и удовлетвореността на клиентите.
п
Specifying a GSM with the factory that wrote this
Everything above is measurement rather than sales copy, so it is worth saying plainly who wrote it and what they can make. KK Fashion Exports has manufactured garments and accessories from Noida, Индия оттогава 2003, и е изнесъл над 4 милиони бройки за купувачи в 27 държави и територии. If you arrive at a target GSM from this page, we will quote against it as a written specification rather than as an approximate weight.
For buyers who need the compliance position before sampling begins: осем SMETA одита между 2017 и януари 2026, 4-Хапчета, одитирани от URS Verification Private Limited, covering labour standards, здраве и безопасност, environment and business ethics. The audit years and the documents available for a vendor file are on сертификати и съответствие. Production starts from 100 парчета на стил, обикновено 300 на цвят, и минимални количества за поръчка explains how that works when one GSM is run across several colours.
Партньор с KK Fashion Exports
Търсите надежден производител в Индия за следващата си колекция? Ние сме специализирани във висококачествени облекла като дамски облекла по поръчка, памучни шалове бандана на едро, и персонализирани аксесоари с ниски MOQ и глобална доставка.
Ние изнасяме по целия свят: САЩ, Европа, Австралия, ОАЕ.

