KK Fashion Exports

GSM:n ja T-paitojen kangaslaadun ymmärtäminen

B2B T-paitaohjelmissa, GSM:ää pidetään usein "paksuuden" nopeana lyhenteenä” tai "laatua.” Käytännössä, se on vain yksi muuttuja monitekijäyhtälössä, joka sisältää lankamäärän, langan laatu, neulottu rakenne, viimeistelyprosessit, kutistumisen hallinta, värinkesto, nyppyyntymiskestävyys, ja mittavakaus. Kaksi kangasta voivat jakaa saman GSM:n, mutta silti käyttäytyä hyvin eri tavalla käden tuntumassa, levittää, opasiteetti, kestävyys, ja pesuteho—erot, jotka vaikuttavat suoraan asiakastyytyväisyyteen, palautushinnat, ja tuotemerkin käsitys. Tämä opas selventää, mitä GSM voi kertoa ja mitä ei, miten se tulisi määritellä eri loppukäyttöihin (myynninedistämispaita, vähittäiskaupan perusteet, muoti sopii, työvaatteet), ja mitkä tukitestit ja prosessiohjaukset olisi vaadittava laadukkaiden tulosten suojaamiseksi.
n
Kansainväliset ostajat kohtaavat yleensä kolme toistuvaa kipukohtaa hankkiessaan T-paitoja rajojen yli:

  1. Laaturiski ja epäjohdonmukaisuus: GSM-toleranssin vaihtelut, sävyjen yhteensopivuus, kutistuminen, vääntömomentti (spiraalisuus), ja kangasvirheet voivat aiheuttaa kalliita hylkäys- ja uudelleentyöstöjä. Ilman standardoituja mittausmenetelmiä ja selkeitä hyväksymiskriteerejä, "sama spesifikaatio” tilaukset voivat tuottaa erilaisia ​​tuloksia erien tai sesonkien mukaan.
  2. Aikajanan paine: Näytteenotto viivästyy, kankaan toimitusajat, ja tuotannon pullonkaulat voivat häiritä julkaisukalentereita. Kun kankaan hyväksynnät ja esituotannon parametrit eivät ole kohdakkain, aikataulu vaikuttaa yhdisteisiin leikkauksen yli, ompelu, viimeistely, ja pakkaaminen.
  3. Logistiikka ja toimitusvarmuus: Pakkausstandardit, laatikon optimointi, merkinnän tarkkuus, ja dokumentaatio (HS-koodit, laskut, pakkausluettelot, todistukset) vaikuttaa raivausnopeuteen ja laskeutumiskustannuksiin. Pienet erot voivat johtaa viivästyksiin, seisokki, tai vaatimustenmukaisuusongelmia kohdemarkkinoilla.

Teknisesti järkevä hankintatapa vähentää näitä riskejä muuntamalla subjektiivisia odotuksia—"pehmeä,” "premium,” "raskassarja,” “ei kutistumista”—mitattavissa oleviin vaatimuksiin. Koko tämän oppaan ajan, GSM:ää pidetään perusmittarina, joka on yhdistettävä oikeiden kangasrakenteen yksityiskohtien kanssa, toleranssit, testistandardit, ja laaduntarkastuspisteet. Tavoitteena on antaa ostajille käytännöllinen kehys tavarantoimittajien objektiiviselle vertailulle, lukon tekniset tiedot, jotka ovat tuotantorealistisia, ja varmista, että toimitetut T-paidat vastaavat aiottua käsituntumaa, suorituskykyä, ja kestävyys—ajoissa ja valmiina lähetykseen.
n
Perustamalla hankintapäätökset mitattavissa oleviin kangasteknisiä parametrejä ja todistettua valmistuskuria varten—Intian maailmanluokan tekstiilikapasiteetti ja luotettavat kumppanit, kuten KK Fashion Exports—Ostajat voivat siirtyä reaktiivisesta vianmäärityksestä ennakoitavaan, skaalautuva hankinta.

Sisällysluettelo

Mitä GSM tarkoittaa T-paidoissa

GSM (grammaa neliömetriltä) on kankaan paino T-paitaneulosta ja vaikuttaa suoraan siihen, miltä vaatteesta tuntuu, verhot, ja esiintyy päällä. Ostajille, GSM on odotetun opasiteetin pikakuvake, havaittu laatu, ja kausiluonteisuus, mutta se on arvioitava lankamäärän ohella, neulottu rakenne (single jersey, lukitus, pique), ja viimeistely (tiivistäminen, entsyymi, silikoni pehmennysaine) koska ne voivat muuttaa käsituntumaa ja kutistumista muuttamatta GSM:ää.
n
Käytä GSM:ää vastaamaan loppukäyttöä ja tavoitehintaa. Tyypilliset B2B-sarjat puuvillalle ja puuvillasekoitteisille T-paidille ovat:

  • 120–150 GSM: Kevyt; paras kuumaan ilmastoon, promo t-paidat; pienempi opasiteetti; alttiimpi vääntymiselle/nymröilylle, jos lanka/viimeistely on heikko.
  • 160–180 GSM: Vähittäismyyntivalikoima; tasapainoinen verho ja kestävyys; yleensä parempi tulostusvakaus ja peitto.
  • 190–220 GSM: Raskassarja; ensiluokkainen käsituntuma, suurempi opasiteetti, parempi muodon säilyminen; lämpimämpi kuluminen ja korkeammat FOB-kustannukset.
  • 230+ GSM: Päällyspaidat/strukturoidut t-paidat; Varmista, että kuvio- ja ompeluominaisuudet vähentävät liimaa ja lisäävät sauman massaa.

Määritä GSM oikein teknisissä paketeissa välttääksesi varianssikiistat: pyytää valmis vaate GSM (pesun jälkeinen/tiivistys), määrittele hyväksyttävä toleranssi (yleisesti ±5% neulottuja t-paitoja varten), ja kohdistaa kutistumistavoitteet (esim., ≤3% pituus/leveys normaalin pesun jälkeen) koska korkeampi GSM voi silti kutistua, jos sitä ei tiivistetä kunnolla. Hyväksyntöjä varten, testaa GSM:ää ehdolliseen näytteeseen (normaali tunnelma) ja tarkista paneelien/erien johdonmukaisuus; jos tarvitset tukea GSM:n yhteensovittamiseen kankaan rakentamiseen ja vaatimustenmukaisuustestaukseen, KK Fashion Exports voi auttaa.

Tyypilliset GSM-alueet tavallisille teekankaille

Tyypilliset GSM-kaistat vaihtelevat kuitutyypin mukaan, neulottu rakenne, ja lopeta, mutta useimmat B2B-tee-ohjelmat kuuluvat ennustettavissa oleville alueille. Näiden vertailuarvojen avulla voit asettaa kangastavoitteet teknisissä paketeissasi ja yhdenmukaistaa ostajien paino-odotuksia, opasiteetti, ja verhoa.

  • 100–140 GSM: Kevyt jersey (usein 100% puuvillaa tai poly-puuvillaa) budjettitarjouksia varten, kesäiset t-paidat; pienin peittävyys ja suurempi läpinäkyvyysriski.
  • 140–160 GSM: Tavallinen single jersey päivittäiseen kaupan perusasioihin; tasapainoinen käsituntuma ja hengittävyys.
  • 160–180 GSM: Keskisarjan "premium” paita; parannettu opasiteetti ja muodon säilyminen; brändättyjen joukkoohjelmien yhteiset tiedot.
  • 180–200 GSM: Raskaammat premium/yrityspaidat; parempi liinan hallinta ja tulostusvakaus; hieman lämpimämpää kulumaa.
  • 200–240 GSM: Raskas paita/interlock tai tiheä single jersey; katuvaatteille ja strukturoiduille istuville; korkeammat ompelu- ja rahtikustannukset.
  • 220–300+ GSM: Pique (pylväät) ja ranskalainen frotee teemaiseen topit; ei ole tyypillistä perus-paideille, mutta yleinen korotetuille luokille.

Hankintaa varten, määritä GSM toleranssilla ja testausmenetelmällä: pyytää valmis kangas GSM kanssa ±5% suvaitsevaisuus (tai tiukempi premium-ohjelmissa), ja vahvistaa, raportoiko toimittaja ennen pesua tai pesun jälkeen paino (Entsyymi-/silikonipinnoitteet voivat vaikuttaa käsituntoon ilman suuria GSM-siirtymiä). Jos tarvitset tukea oikean GSM:n lukitsemiseen sopivaksi, tulostusmenetelmä, ja tavoitehinta, KK Fashion Exports voi auttaa vahvistamaan kangasvaihtoehdot ja tuotantovalmiit tekniset tiedot.

Kuinka GSM vaikuttaa painoon, Levittää, Kestävyys

GSM (grammaa neliömetriltä) määrittää suoraan, kuinka raskaalta T-paita tuntuu, kuinka se roikkuu kehossa (levittää), ja kuinka hyvin se kestää toistuvaa kulumista ja pesua. Kun GSM kasvaa, kankaan massa nousee, opasiteetti paranee, ja neule tuntuu tyypillisesti tukevammalta; kun GSM vähenee, kangas muuttuu vaaleammaksi, ilmavampi, ja alttiimpi läpinäkyville ja vääristymille, jos lankaa ja viimeistelyä ei valvota.
n

Paino & Levittää: Käytä GSM:ää loppukäyttöön sidottuna spesifikaationa—vahvista se sitten valmiissa kankaassa (viimeistelyn/tiivistyksen jälkeen) välttääksesi suuria yllätyksiä. Tyypilliset alueet teesille:

  • 120–150 GSM: Kevyt; korkeampi hengittävyys; voivat näyttää läpinäkyviltä vaaleissa väreissä; herkempi ripustusjälkeille ja venymiselle.
  • 160–180 GSM: Ydinsarja ympäri vuoden; tasapainoinen käsituntuma; luotettava kattavuus; istuu siististi useimpiin istuvoihin.
  • 190–220 GSM: Raskassarja; strukturoitu ilme; vahvempi kaulus/helma; lämpimämpi ja vähemmän nestettä.

Ohjataksesi verhoilua tietyssä GSM:ssä, määritä neulerakenne (single jersey vs. lukitus), lankamäärä (esim., 30s/1 vs 20s/1), ja viimeistely (silikoni/entsymaattinen) koska kaksi kangasta, joissa on sama GSM, voivat verhota hyvin eri tavalla.
n

Kestävyys: Korkeampi GSM yleensä parantaa kulutuskestävyyttä ja vähentää reikien muodostumista, mutta kestävyys on viime kädessä langan laadun funktio, ommeltiheys, ja viimeistely—ei yksin GSM. Vähemmän vaateita kaupallisissa ohjelmissa, määrittää: GSM-toleranssi (tyypillisesti ±5%), kutistumisrajat pesun jälkeen (esim., ≤ 5% pituus/leveys tiivistettynä), värinkestotavoitteet (esim., 4+ pesuun), ja pillerivaatimus (esim., ≥ 3–4 luokitus soveltuvin osin). Vahvista valmiiden tuotteiden laboratoriotesteillä ja pesukokeella ennen irtotavarana hyväksymistä. Jos tarvitset tukea GSM-taajuuksien ja toleranssien määrittämiseen kohdemarkkinallesi, KK Fashion Exports voi auttaa sovittamaan kankaan tekniset tiedot suorituskykyvaatimuksiin.

Kankaan tai räätälöityjen vaatteiden hankinta Intiasta?

KK Fashion Exports on vakiintunut B2B-valmistaja & viejä Noidassa, Intia. Olemme erikoistuneet korkealuokkaisiin puuvillahuiveihin, naisten vaatteet, ja räätälöityjä pakkauksia alhaisilla tilausmäärillä maailmanlaajuisella ovelta ovelle -logistiikkalla.

GSM vs kangastyyppi: Puuvilla, Seokset, Polyesteri

GSM vaikuttaa puuvillaan, sekoituksia, ja polyesteri eri tavalla, koska kuitutyyppi muuttaa paksuutta, levittää, supista käyttäytymistä, ja kuinka "tiheys” tuntuu kehossa. varten 100% puuvillaiset t-paidat, korkeampi GSM tarkoittaa yleensä paksumpaa, läpinäkymättömämpi kangas paremmalla rakenteella; polyesterille, sama GSM voi tuntua kevyemmältä ja viileämmältä alhaisemman kosteuden imukyvyn vuoksi; sekoituksille, Käsituntuma ja kestävyys riippuvat sekä GSM:stä että puuvilla/poly-suhteesta. Arvioi aina GSM lankamäärän ohella (esim., 30s/1 vs 24s/1), neuletyyppi (single jersey vs interlock), ja viimeistely (entsyymi/silikoni/persikka) harhaanjohtavien vertailujen välttämiseksi.
n
Käytä näitä käytännöllisiä GSM-alueita hankinnan lähtökohtana (vahvista sitten laboratoriotiedoilla ja pesutesteillä):

  • 100% puuvilla (karstattu/kammattu): 140–160 GSM kevyeen kampanjaan; 160–180 GSM tavalliseen vähittäismyyntiin; 180–220 GSM strukturoidulle premiumille” tuntea (katsella kutistumista ja ryppyjä, jos ne on karstattu).
  • CVC sekoituksia (esim., 60/40 puuvilla/poly): 150–170 GSM vähittäiskaupan perusteisiin; 170–190 GSM parantaa peittävyyttä ja muodon säilymistä (tyypillisesti pienempi kutistuminen kuin 100% puuvilla).
  • Tri-sekoituksia (puuvilla/poly/rayon): 130–160 GSM pehmeää verhoa ja kanervaa; Vältä erittäin korkeaa GSM:ää, jos tarvitaan nestemäistä kättä.
  • 100% polyesteri: 120–160 GSM suorituskykyisille T-paidille; 160–180 GSM, jos tarvitset lisää opasiteettia ja hankauskestävyyttä (vahvistaa imeytymis- ja takertumisenestovaatimukset).

B2B:lle laadunvalvonta, älä hyväksy GSM:ää yksin: määrittää GSM-toleranssi (tyypillisesti ±5%), pyytää pre- ja pesun jälkeinen GSM (1 jälkeen× pesu/kuivausjakso), ja ajaa a kutistumistesti (tavoite ≤3% pituus/leveys useimmille vähittäiskaupan t-paille). Tarkista myös opasiteetti (erityisesti vaaleille sävyille), pilaamista (usein suurempi riski matalakierteisissä sekoituksissa), ja tulostukseen soveltuvuus (puuvillaa DTG:lle/näytölle; poly sublimaatioon; sekoitukset vaativat musteen/lämpötilan säätöjä). Jos tarvitset toimittajan GSM:n kohdistamiseen, kuidun koostumus, ja testaaminen kohdespesifikaation mukaan, KK Fashion Exports voi tukea kehitystä ja massatuotantoa.

GSM:n valitseminen ilmasto- ja käyttötapauksiin

Valitse GSM käyttäjän ilmaston perusteella, aktiivisuustaso, ja T-paidan odotettu elinkaari (promootiolahjat vs. päivittäinen univormu). Matala GSM yleensä parantaa hengittävyyttä ja kuivumisaikaa, korkeampi GSM parantaa opasiteettia, kestävyys, ja muodon säilyttäminen. Käsittele GSM:ää spesifikaationa, jonka on oltava loppukäyttöolosuhteiden mukainen—ei itsenäinen "laatu” ilmaisin.
n
Käytä näitä käytännöllisiä GSM-taajuuksia yleisiin ilmasto- ja käyttötapauksiin:

  • 120–150 GSM: Kuuma/kostea ilmasto, tapahtumapaidat, kevyt muoti istuu; priorisoi ilmavirran, mutta voi olla läpikuultavampi vaaleissa väreissä.
  • 150–180 GSM: Koko kauden "standardi” yritysten ja vähittäiskaupan t-paidat; tasapainoinen opasiteetti, mukavuus, ja tulostusteho.
  • 180–220 GSM: Viileämpi ilmasto, työvaatteet, premium vähittäismyyntiaihiot; parempi verhojen hallinta, vähentynyt esittely, parannettu kulutuskestävyys.
  • 220+ GSM: Raskaat katuvaatteet tai overpaidat; maksimaalinen rakenne ja kestävyys, mutta voi tuntua lämpimältä korkeassa kuumuudessa ja saattaa kuivua hitaammin.

Riskin vähentämiseksi, vahvista GSM-valinta vastaan väri (vaaleat sävyt tarvitsevat korkeamman GSM:n peittävyyden vuoksi), kangasrakenne (kammattu rengaskehrätty vs. avoin), ja loppuun (entsyymi/silikoni voi muuttaa käsituntumaa muuttamatta GSM:ää). Pyydä laboratoriovahvistus (GSM-toleranssi ±5%), aseta kutistumisraja pesun jälkeen (yleisesti ≤ 5%), ja hyväksyä tuotantoa edeltävä näyte tavoiteilmasto-olosuhteissa ennen irtotavaraa. Ostajille, jotka tarvitsevat dokumentoitua GSM-ohjausta ja näytteenottotukea, KK Fashion Exports voi auttaa määrittelyjen yhdenmukaistamisessa ja tuotannon validoinnissa.

Laatu GSM-mittareiden lisäksi

GSM on vain kankaan massa neliömetriä kohti; se ei vahvista langan laatua, neulevakaus, värin/viimeistelyn suorituskyky, tai pitkäaikaista kulumista. Havaitsemaan laatua GSM:n ulkopuolella, arvioida kankaan langan ominaisuuksia, rakenteen johdonmukaisuus, ja viimeistelyn eheys—nämä määräävät pilaantumisen, kutistuminen, kierre, opasiteetti, ja käsin tuntuvat tuotannossa ja pesun jälkeen.
n
Käytä näitä käytännön tarkastuksia (Pyydä tulokset tehtaalta tai validoi ne itse swatch- ja protonäytteellä):

  • Kuitu & lanka: Tarkista puuvillan laatu ja niitin pituus (esim., pitkä niitti tasaisemman käden takaamiseksi), langan tyyppi (kampa vs karstattu), ja kompakti vs. rengaskehräys vähentää karvaisuutta ja vähentää nyppimisriskiä.
  • Rakentaminen: Vahvista ompeleen tiheys (kursseja/wales), neuletyyppi (single jersey vs interlock), ja yhtenäisyyttä (tarkista barre, neulalinjat, raitoja). Vertaa leveyttä ja painon tasaisuutta rullien välillä.
  • Mittojen vakaus: Mittaa kutistuminen ja kierteisyys pesun jälkeen; tavoite ≤ 5% kutistuminen ja matala spiraalisuus spesifiisi sopiva (tiukat toleranssit premium-vähittäiskaupassa).
  • Väri & nopeutta: Vaatii pesun, hieroa (kuiva/märkä), ja hikoilunkestotestitiedot; tarkasta varjostus erästä toiseen ja suola-/pehmennysjäljet.
  • Pinnan kestävyys: Suorita nyppyyntymis-/hankaustarkistukset (esim., Martindale tai ICI pilling soveltuvin osin) ja sauman luistoa/lujuutta koskevat odotukset vaatteesi rakentamiselle.

Lukitse tämä hankintaan pyytämällä toimittajilta a kangastekniikkapaketti (kuidun/langan yksityiskohdat, neulottu rakenne, loppuun, rullalta rullalle -toleranssit), enemmän on testiraportin aikajana kohdistettu näytteenottoon: mallikappaleen hyväksyntä, laboratoriodippejä (värjätyille), sitten tuotantoa edeltävä testaus massakankaalla ennen leikkaamista. Jos tarvitset toimittajan, joka voi toimittaa dokumentoidut testitiedot ja johdonmukaiset joukkoerät, jotka on kohdistettu GSM- ja suorituskykytietoihisi, KK Fashion Exports voi tukea hankinta- ja laadunvalvontaprosessia.

FAQ

UKK: GSM:n ja T-paitojen kangaslaadun ymmärtäminen (Tukku/tehdas)

1) Mitä GSM-vaihtoehtoja tarjoat T-paidoihin?, ja mikä GSM on paras kohdemarkkinoillemme?

Vastaus: Valmistamme tyypillisesti T-paitoja 140–240 GSM, yleisimmät kaupalliset valikoimat ovat:

  • 140–160 GSM: Kevyt, hengittävä; käytetään usein promo-paioissa ja lämpimässä ilmastossa.
  • 170–190 GSM: Tasapainoinen käsituntuma ja kestävyys; yleinen vähittäiskaupassa "jokapäiväinen” t-paidat.
  • 200–240 GSM: Raskaampi, jäsennellympi; suositaan premium-katuvaatteita ja ylimitoitettuja asuja.

Suosittelemme GSM:ää sinun perusteella tarkoitettu sopivuus, tulostusmenetelmä, ilmasto, ja hintapiste, ja voi toimittaa esituotantonäytteitä validointia varten.
n


2) Kuinka hallitset GSM-yhteensopivuutta massatuotannossa ja värierien välillä?

Vastaus: Ohjaamme GSM:ää useissa vaiheissa:

  • Neuleohjaus: Lankamäärä, tikin pituus, koneen asetukset, ja irrotusjännitys on asetettu spesifikaatioiden mukaan.
  • Värjäyksen/viimeistelyn hallinta: Tiivistyksen/kutistumisen säätö ja viimeistelyreseptit on standardoitu GSM-driftin estämiseksi.
  • Inline & lopullinen QC: Testaamme GSM:ää käsitellyllä kankaanleikkauksella (standardi pinta-ala/painomenetelmä) alkaen jokainen rulla ja erä, teknisissä pakkauksissa määritellyillä toleransseilla (yleisesti ±5% ellei toisin sovita).

Järjestyksen jatkuvuuden vuoksi, pidämme laboratorion kastohyväksynnät, neulontaparametrit, ja viimeistelyasetukset vastaamaan edellistä massaa.
n


3) Miten GSM liittyy opasiteettiin, kutistuminen, pilaamista, ja kankaan yleinen laatu?

Vastaus: GSM on yksi indikaattori, mutta ei ainoa laadun määräävä tekijä:

  • Peittävyys: Korkeampi GSM yleensä parantaa peittoa, mutta langan laatu, neulottu rakenne (single jersey vs interlock), ja väri (valkoiset/vaaleat kanervat) vaikuttaa myös peittävyyteen.
  • Kutistuminen: Enemmän ohjaama kuitutyyppi, viimeistely (tiivistys), ja ompelu/lämmölle altistuminen kuin pelkkä GSM. Voimme kohdistaa tiettyihin kutistusstandardeihin (esim., ≤3–5% pesun jälkeen) vaatimuksesi perusteella.
  • Pilling: Pääasiassa ajettu kuidun pituus, langan kierre, ja viimeistely. Esimerkiksi, kampapuuvilla ja parempi langanhallinta vähentävät yleensä nyppyyntymistä verrattuna huonompilaatuisiin avopäällisiin langoihin.
  • Käsituntumaa & levittää: GSM vaikuttaa painoon, mutta "pehmeys” on suurelta osin peräisin langan laatu ja viimeistely (biopesu, silikoni, entsyymi, jne.).

Suosittelemme GSM:n määrittämistä yhdessä kankaan koostumus, langan tyyppi (kammattu/rengaskehrätty/avopää), neuletyyppi, ja viimeistely.
n


4) Mitä kangaskoostumuksia ja neulerakenteita on saatavilla, ja miten ne vaikuttavat painatukseen/brändäykseen?

Vastaus: Yleisiä vaihtoehtoja ovat mm:

  • 100% puuvilla (single jersey): Paras pehmeän käsituntuman ja yleistulostukseen; rengaskehräys/kammattu suositellaan huipputulosten saavuttamiseksi.
  • Puuvilla/poly sekoituksia (esim., 60/40, 50/50): Parannettu mittastabiilius ja nopea kuivuminen; Huomaa, että jotkin tulostusprosessit ja värien eloisuus voivat poiketa toisistaan 100% puuvilla.
  • Lukitus / kaksinkertainen neule: Vakaampi, tasaisempi pinta, usein korkeampi opasiteetti; tyypillisesti korkeampi hinta ja paino.

Brändäystä varten, me tuemme silkkipainatus, DTG (kankaasta riippuvainen), kirjonta, lämmönsiirto, purkaus (puuvilla), ja erikoismusteet. Kankaan valinta ja GSM-vaikutus musteen imeytyminen, painatuksen terävyys, ja pesun kestävyys, joten kohdistamme kankaan tekniset tiedot sisustusmenetelmäsi mukaan ennen irtotavaraa.
n


5) Mitkä ovat MOQ:si, näytteenotto/toimitusaika, ja mukautusvaihtoehdot (etiketit/pakkaukset)?

Vastaus: Tavalliset kaupalliset ehdot ovat:

  • MOQ: Tyypillisesti per väri per tyyli, yleisesti 300–1,000 kpl kankaasta riippuen, GSM, ja mukautuksia. Pienemmät MOQ-arvot voivat olla mahdollisia käyttämällä olemassa olevia kankaita/värejä.
  • Näytteenotto: Proto/näytekehitys yleensä 7–14 päivää spesifikaation vahvistuksen jälkeen; esituotanto (PP) näytteet seuraavat laboratoriokastojen ja kokosarjan hyväksynnän jälkeen.
  • Suuri toimitusaika: Yleisesti 20–45 päivää PP:n hyväksynnän jälkeen, riippuen kankaan saatavuudesta, värjäyskapasiteetti, ja tilauksen monimutkaisuus.
  • Räätälöinti: Saatavilla kudotut etiketit, lämmönsiirtokaulan tarrat, hoitotarrat, hangtagit, viivakoodi tarroja, polybags, kokoisia tarroja, ja mukautetut kartonkimerkinnät.

Vahvistamme lopullisen toimitusajan tarkistamalla sinun tekninen paketti, tavoite GSM-toleranssi, väripaletti, ja testausvaatimukset (esim., kutistuminen, värinkesto, pilaamista).

Päätös

Yhteenvetona, GSM on käytännöllinen, mitattava lähtökohta T-paitakankaan arvioinnissa, mutta sitä ei saa koskaan käyttää erikseen. Kankaan laatu määräytyy viime kädessä painon ja kuitutyypin vuorovaikutuksessa, langan rakentaminen, neulottu rakenne, viimeistelyprosessit, ja mittavakaus. Arvioimalla GSM:ää ominaisuuksien, kuten peittävyyden, rinnalla, levittää, nyppyyntymiskestävyys, kutistumisen hallinta, värinkesto, ja käsituntumaa, voit ennustaa todellista tehokkuutta sen sijaan, että luottaisit markkinointimerkintöihin. Määritätpä tuotemerkille välilyöntejä, hankinta tuotantoa varten, tai vaatteiden valinta loppukäyttöön, Näiden mittareiden järjestelmällinen soveltaminen johtaa johdonmukaisempaan sovitukseen, kestävyys, ja asiakastyytyväisyys.
n


GSM:n määrittäminen tämän kirjoittaneen tehtaan kanssa

Kaikki yllä oleva on mittausta eikä myyntikopiota, joten kannattaa sanoa selvästi, kuka sen kirjoitti ja mitä he voivat tehdä. KK Fashion Exports on valmistanut Noidan vaatteita ja asusteita, Intiasta lähtien 2003, ja on vienyt yli 4 miljoona kappaletta ostajille 27 maissa ja alueilla. Jos saavutat GSM-kohteen tältä sivulta, lainaamme sitä vastaan ​​kirjallisena eritelmänä eikä likimääräisenä painona.

Ostajille, jotka tarvitsevat vaatimustenmukaisuusaseman ennen näytteenoton aloittamista: välillä kahdeksan SMETA-auditointia 2017 ja tammikuuta 2026, 4-Pillerit, tarkastanut URS Verification Private Limited, kattavat työnormit, terveys ja turvallisuus, ympäristö ja liiketoimintaetiikka. Tarkastusvuodet ja toimittajatiedoston käytettävissä olevat asiakirjat ovat päällä sertifikaatit ja vaatimustenmukaisuus. Tuotanto alkaa 100 kappaletta tyyliin, tyypillisesti 300 väriä kohti, ja minimitilausmäärät selittää, kuinka se toimii, kun yhtä GSM:ää käytetään useissa väreissä.

Yhteistyökumppani KK Fashion Exportsin kanssa

Etsitkö luotettavaa valmistajaa Intiasta seuraavaa mallistoasi varten? Olemme erikoistuneet korkealaatuisiin vaatteisiin, kuten räätälöityjä naisten vaatteita, tukku-puuvillahuivit, ja mukautettuja lisävarusteita alhaisilla MOQ-arvoilla ja maailmanlaajuisilla toimituksilla.

Viemme maailmanlaajuisesti: USA, Euroopassa, Australia, Arabiemiirikunnat.

Jätä kommentti

Tämä sivusto käyttää Akismetiä roskapostin vähentämiseen. Katso, miten kommenttitietojasi käsitellään.