KK Fashion Exports

Ghid detaliat pentru Fabric GSM

India este un centru global pentru producția de textile, cu un ecosistem matur care se întinde pe filare, tricotat, ţesut, prelucrare, vopsire, imprimare, și îmbrăcăminte la scară. Această capacitate profundă face din India o destinație strategică de aprovizionare pentru mărcile care caută atât volum, cât și versatilitate în bumbac., amestecuri, sintetice, și textile de performanță. Cu toate acestea, aceeași varietate care creează oportunități poate crea și variabilitate—mai ales atunci când specificațiile precum GSM sunt tratate mai degrabă ca aproximative decât ca controlate. Lucrul cu un exportator-producător cu experiență este, prin urmare, esențial. KK Fashion Exports este recunoscut ca un partener de producție de încredere pentru cumpărătorii care au nevoie de o comunicare tehnică clară, calitate repetabilă, și disciplina de producție—factori cheie atunci când toleranța GSM și performanța materialului trebuie să rămână consecvente în timp și în mai multe SKU-uri.

Cumpărătorii internaționali se confruntă de obicei cu trei puncte de durere recurente atunci când își aprovizionează țesături și articole de îmbrăcăminte finite dincolo de granițe:

  1. Risc de calitate și derive ale specificațiilor: Un GSM nominal se poate schimba după vopsire, spălat, compactare, termostabilizare, sau finisare. Fără metode de testare și toleranțe aliniate, comenzile pot ajunge mai grele sau mai ușoare decât se aștepta, modificarea simțirii mâinii, potrivi, și atribute de performanță, cum ar fi contracția, recuperare întindere, sau rezistenta la abraziune.
  2. Presiunea cronologică de la o reluare evitabilă: Neînțelegeri în jurul măsurării GSM (pre-finisare vs. post-finisare), variație permisă, sau standardele de eșantionare pot duce la scăderi repetate de laborator, reeșantionarea, iar producția se menține—influențând în cele din urmă calendarele de lansare și angajamentele de reaprovizionare.
  3. Logistica și expunerea la costuri: Greutatea materialului afectează costul de transport, planificarea cartonului, utilizarea containerului, și calculele costurilor debarcate. O abatere GSM pe mii de metri poate modifica substanțial greutatea expedierii, evaluări taxe/impozite (în unele jurisdicţii), si profitabilitate—în special pentru programele cu volum mare.

Acest ghid abordează aceste realități de aprovizionare prin încadrarea GSM ca un controlabil, parametru auditabil în cadrul unui sistem de calitate mai larg. Acesta va clarifica ce înseamnă GSM în termeni practici, cum este măsurat și verificat (inclusiv standarde comune de testare și practici de eșantionare), ce toleranțe sunt realiste din punct de vedere comercial pentru diferite construcții de țesături, și modul în care procesele de finisare pot schimba GSM în moduri care trebuie anticipate în etapa de specificare. De asemenea, va oferi o abordare orientată spre aprovizionare pentru a documenta cerințele GSM în pachetele tehnice și comenzile de achiziție, alinierea așteptărilor între cumpărător, moara, și producător de îmbrăcăminte—deci calitatea ramane consistenta, termenele rămân previzibile, iar logistica transfrontalieră rămâne eficientă.

Prin împământarea GSM atât în ​​știința producției, cât și în disciplina achizițiilor, cumpărătorii pot reduce disputele, îmbunătățirea repetabilității, și construiți parteneriate mai puternice cu furnizorii—mai ales atunci când se aprovizionează de la o putere de producție precum India și se lucrează cu parteneri consacrați, cum ar fi KK Fashion Exports care înțeleg cum să traducă specificațiile în rezultate consistente de producție.

Cuprins

Ce măsoară GSM în greutatea țesăturii

GSM (grame pe metru pătrat) măsoară masa țesăturii pe unitatea de suprafață, exprimată în g/m². Cuantifică greutatea țesăturii independent de lățimea rolei sau lungimea țesăturii, făcându-l o specificație fiabilă pentru compararea materialelor între furnizori și loturi de producție. În practică, GSM este un proxy pentru grosime și densitate, și se corelează puternic cu drapaj, opacitate, căldură, și calitatea percepută—dar nu, de la sine, definiți tipul de fibre, structură de țesut/tricot, sau finisaje performante.

GSM se determină prin tăierea unei zone cunoscute de material și cântărirea acesteia, apoi conversia în g/m². Metoda obișnuită în industrie este utilizarea unui cutter GSM (de obicei 100 cm²) și o scară de precizie:

  • Tăiați a 100 cm² specimen (multe freze GSM sunt standardizate pentru acest domeniu).
  • Se cântărește specimenul în grame (utilizați o scală calibrată; 0.01 g lizibilitatea este tipică pentru țesăturile ușoare).
  • Înmulțiți greutatea cu 100 pentru a obține GSM (deoarece 100 cm² = 1/100 de 1 m²).
  • Repetați cel puțin 5 puncte pe lățime și lungime; raportați toleranța medie și admisibilă (în mod obișnuit ±3% la ±5% în funcție de țesătură și standardul cumpărătorului).

Pentru aprovizionarea B2B și QC, specificați GSM ca criteriu de acceptare alături de detaliile de construcție pentru a evita nepotrivirile: includeți GSM țintă, toleranţă, și condiționarea testului (de ex., după relaxare sau după spălare, deoarece tricoturile și unele finisaje schimbă greutatea). De asemenea, clarificați dacă GSM este măsurat pe greige, vopsit, sau țesătură finisată, și dacă se bazează pe starea pre-contractare sau post-contractare, întrucât aceste decizii afectează consumul în vrac, randamentul markerului, și senzația finală a îmbrăcămintei. Dacă aveți nevoie de testare GSM documentată cu eșantionare repetabilă și raportare pentru loturi în vrac, KK Fashion Exports poate sprijini măsurarea și conformitatea cu specificațiile țintă.

Cum se calculează GSM cu precizie

Pentru a calcula GSM (grame pe metru pătrat) cu precizie, cântăriți o zonă de țesătură cunoscută cu precizie și convertiți acea greutate în a 1 m² bază. Cea mai fiabilă metodă folosește un tăietor GSM care perfora o zonă fixă (în mod obișnuit 100 cm²), asociat cu o balanță de precizie calibrată. Asigurați-vă că proba este plată, lipsit de tensiune, și condiționat la atmosfera standard pentru a minimiza variația de greutate determinată de umiditate.

Urmați această procedură pentru rezultate repetabile:

  • Condiționați materialul: 20 ± 2 °C și 65± 4% RH cel puțin 24 ore (ISO 139 / ASTM D1776).
  • Tăiați o zonă cunoscută: Utilizați un cutter GSM (de ex., 100 cm² = 0.01 m²). Dacă utilizați un șablon, măsurați cu precizie dimensiunile (Aria = lungime × latime in m²).
  • Cântăriți corect: Utilizați o balanță calibrată (lizibilitatea 0.01 g; 0.001 g pentru țesături ușoare). Tarați orice recipient; evita curenții și statica.
  • Calculați GSM: GSM = greutate (g) ÷ zonă (m²). Pentru a 100 cm² tăietor: GSM = greutate (g) × 100.
  • Validați cu replici: Luați 5–10 specimene peste rola (centru + marginile), medie GSM, si raporteaza min/max; respinge valorile aberante cauzate de cusături, nămoluri, sau finisați dungi.

Pentru raportare B2B consecventă, documentează metoda (zona tăietorului, sensibilitatea echilibrului), standard de condiționare, numărul de exemplare, și starea țesăturii (greige/finisat/spalat), deoarece finisarea și recâștigarea umidității pot schimba semnificativ GSM-ul. Dacă aveți nevoie de planuri de eșantionare aliniate la terți și de rezultate documentate ale testelor GSM pentru comenzile în vrac, KK Fashion Exports poate sprijini cu măsurare și raportare standardizate.

Aprovizionare cu țesături sau îmbrăcăminte personalizată din India?

KK Fashion Exports este un producător B2B consacrat & exportator în Noida, India. Suntem specializati in esarfe din bumbac premium, haine de dama, și ambalaje personalizate la MOQ scăzute cu logistică globală din ușă în ușă.

Gama GSM pentru țesături comune

GSM (grame pe metru pătrat) intervalele variază în funcție de tipul de țesătură, structură de țesut/tricot, și utilizare finală. Utilizați intervalele de mai jos ca repere pentru achiziții pentru a stabili ponderi țintă, toleranțe de acceptare, și așteptările de performanță (opacitate, decora, durabilitate). Verificați întotdeauna GSM cu lățimea materialului, constructie terminata (EPI/PPI pentru țesături sau densitatea cusăturii pentru tricotaje), și procesele de finisare, deoarece acestea pot schimba GSM-ul final.

  • Jersey de bumbac (un singur tricot) tricou: 140–200 GSM (aprinde: 120–160; mijlocul: 160–190; grele: 190–220)
  • Tricot interlock / tricou dublu: 180–260 GSM
  • French terry: 200–320 GSM
  • Lână (periat): 260–400 GSM
  • Poplin (bumbac/poli-bumbac): 90–140 GSM
  • Cămașă Oxford: 120–200 GSM
  • Denim: 250–450 GSM (≈7–13 oz/yd²)
  • Pânză / rață: 250–600 GSM
  • Chino / twill (greutatea de jos): 200–320 GSM
  • Lenjerie (țesute): 120–240 GSM
  • Costum din lână: 180–320 GSM
  • Lână de acoperire / melton: 350–800 GSM
  • Sifon de mătase / georgette: 25–60 GSM
  • Satin (mătase/poli): 80–150 GSM
  • Microfibră de poliester / căptușeală tafta: 50–90 GSM
  • Nețesute (PP spunbond): 15–80 GSM

Pentru aprovizionarea B2B, specificați GSM ca cerință de bunuri finite și setați o toleranță realistă: de obicei ±3–5% pentru țesături stabile și ±5–8% pentru tricotaje (mai mare dacă este periată puternic, piersic, sau acoperite). Verificați cu o metodă standardizată de laborator (de ex., ISO 3801 / ASTM D3776) și eșantionare din mai multe role pentru a prinde variații de la lot la lot; dacă aveți nevoie de asistență pentru alinierea GSM țintă cu performanța utilizării finale și fezabilitatea producției, KK Fashion Exports poate ajuta.

Alegerea GSM după utilizarea articolelor de îmbrăcăminte

Alegeți GSM în funcție de utilizarea finală a îmbrăcămintei, conditii de uzura asteptate, și obiective de performanță (opacitate, decora, durabilitate, căldură, si spala viata). Ca metodă practică: defini anotimpul (vara vs iarna), nivelul de activitate (modă vs îmbrăcăminte de lucru), și a cerut simțirea mâinii (moale vs structurat), apoi selectați o bandă GSM și validați cu verificări de laborator (contracție %, pilling, rezistența la rupere/ruptură, și rezistența culorii) înainte de aprobarea în bloc. Dacă lucrezi invers, de la tipul de îmbrăcăminte spate la pânză, noastre gamă de țesături în funcție de categoria de îmbrăcăminte listează ceea ce folosim de obicei pentru fiecare.

Gama tipică GSM în funcție de utilizarea articolelor de îmbrăcăminte (repere de planificare a fabricii):

  • Ușoare / respirabilitate ridicată (căptuşeală, bluze de vara, cămăși ușoare): 80–130 GSM — prioritizează testarea permeabilității aerului și a opacității.
  • Tricouri de zi cu zi & tricot de modă vârfuri: 140–180 GSM — drapaj echilibrat cu vizibilitate redusă; confirmați deformarea/spiralitatea pentru un singur tricou.
  • Tricouri premium, stâlpi, interblocare: 180–220 GSM — o mai bună păstrare a acoperirii și a formei; verificați stabilitatea dimensională după spălare.
  • Cămașă (țesute): 110–160 GSM — mai usor pentru formal, mai mare pentru casual/overshirts; verificați recuperarea cutelor și alunecarea cusăturii.
  • Pantalonii (pantaloni chino, pantaloni de lucru): 200–320 GSM — GSM mai mare îmbunătățește rezistența la abraziune și rupere; validați rezistența la tracțiune/la rupere și rezistența culorii la frecare.
  • Denim: 280–450 GSM (≈ 8–13 oz/yd²) — mai usor pentru vara, mai grea pentru uzura rezistenta; testați contracția și crocarea.
  • Hanorace / lână / hanorace: 260–380 GSM — mai greu pentru căldură și formă; testarea pillingului și pierderea GSM după spălări.
  • Cochilii de îmbrăcăminte exterioară & piese structurate: 200–350+ GSM — luați în considerare greutatea și rigiditatea stratului de acoperire/laminare; confirmați rezistența cusăturii și rezistența la apă, acolo unde este cazul.

Pentru comenzile de cumpărare, controlează GSM cu specificații clare: stat tipul de tesatura + construcție (de ex., tricou simplu 30s/1, interblocare, twill), GSM țintă cu toleranta admisa (comun: ±5% tricoturi, ±3–5% țesute), și starea de testare (ISO 3801 sau echivalent; prespălare vs greige). Dacă aveți nevoie de ajutor pentru potrivirea GSM cu utilizarea finală, inclusiv rapoarte de eșantionare și de testare aliniate la cerințele cumpărătorului dvs, KK Fashion Exports poate sprijini selecția și aprobările țesăturilor.

Cum afectează GSM-ul și durabilitatea

GSM (grame pe metru pătrat) influențează direct drapajul și durabilitatea țesăturii prin modificarea masei țesăturii, grosime, și rigiditatea la încovoiere. Pe măsură ce GSM crește, țesăturile devin în general mai opace și mai stabile, cu o mână mai fermă și fluiditate redusă; pe măsură ce GSM scade, țesăturile tind să se drapeze mai ușor, dar pot prezenta o mai mare transparență, distorsiune de întindere, sau încordarea cusăturii. În practică, drapeul este guvernat în primul rând de rigiditatea la îndoire (o funcție a GSM, grosime, și fire/structură), în timp ce durabilitatea se corelează cu rezistența la abraziune, puterea lacrimilor, și performanța cusăturilor—adesea îmbunătățit cu GSM mai mare atunci când construcția este comparabilă.

Utilizați ținte GSM pentru a controla draperiile (cum atârnă și se mișcă materialul) într-un mod măsurabil:

  • Alegeți GSM mai mic pentru draperii fluide: Țesute/tricoturi ușoare atârnă mai aproape de corp, dar pot necesita căptușeală sau un număr mai mare de fire pentru a evita trecerea (game tipice de îmbrăcăminte: ~80–150 GSM pentru multe cămăși/căptușeli; ~120–180 GSM pentru tricotaje mai ușoare).
  • Alegeți mijlocul GSM pentru o acoperire/stabilitate echilibrată: Greutățile medii se potrivesc topurilor structurate, rochii, și uniforme versatile (~150–220 GSM in functie de fibra si structura tricotata/tesuta).
  • Alegeți GSM mai mare pentru draperii structurate: Țesăturile mai grele păstrează forma, rezista flutterului, și să arate mai „pe măsură,” dar se poate simți rigid dacă țesătura/tricotul este strâns (~220–350+ GSM comun în îmbrăcămintea de lucru, țesături transpirate, și cochilii de îmbrăcăminte exterioară).
  • Validați cu un test de draperie, nu numai GSM: Comparați țesăturile candidate utilizând un test de coeficient de drape (de ex., Cusick draper) și măsurători de rigiditate la încovoiere atunci când consistența contează între mori și loturi de vopsea.

Pentru durabilitate, GSM este un proxy util, dar trebuie specificat împreună cu construcția pentru a evita echivalența falsă (de ex., un fir voluminos cu răsucire joasă poate crește GSM fără a îmbunătăți rezistența). Pentru a bloca performanța, combinați GSM cu specificații clare: continutul de fibre, numărul de fire/denier, tip țesătură/tricot, capetele/culege (țesute) sau densitatea curs/wale (tricoturi), și cerințele de finisare. Apoi confirmați cu teste de laborator relevante pentru utilizarea finală—abraziune (Martindale), rupere (Elmendorf), de tracţiune (strip/apuca), pilling, și alunecarea cusăturii—deoarece GSM mai mare îmbunătățește de obicei rezistența la abraziune și la rupere, dar poate eșua în continuare la cusături dacă construcția este slăbită sau finisajele reduc coeziunea. Pentru cumpărătorii care au nevoie de draperie repetabilă și durabilitate pe parcursul producției, KK Fashion Exports poate ajuta la alinierea obiectivelor GSM cu specificațiile de construcție și testele de verificare.

Greșeli frecvente la compararea GSM

La comparare tesatura GSM, cele mai frecvente greșeli provin din tratarea numărului ca un indicator complet de calitate și compararea valorilor luate în diferite condiții de testare. GSM este doar masa pe metru pătrat; nu confirmă în mod direct durabilitatea, acoperire, mâna-simt, performanță la contracție, sau cost. Comparați întotdeauna GSM cu conținutul de fibre, numărul de fire, tip cusătură/țesătură, finisare (de ex., periaj, dând în judecată, acoperire), și utilizarea finală prevăzută.

Pentru a evita comparațiile nevalide, urmăriți erorile de măsurare și specificații care deformează rezultatele GSM:

  • Amestecarea „greige” vs GSM terminat: Procese de finisare (spălat, compactare, ridicarea, acoperiri) poate schimba GSM; specificați și comparați în aceeași etapă de producție.
  • Ignorând condiționarea umidității: Greutatea materialului variază în funcție de umiditate; solicitați testarea în atmosferă standard (de obicei 20± 2°C, 65 ± 4% RH) și permiteți timp de condiționare înainte de testare.
  • Folosind dimensiunea eșantionului nestandard sau prea puține mostre: Bucățile tăiate mici și eșantionarea limitată amplifică eroarea; utilizați un cutter GSM (de obicei 100 cm²) și mai multe mostre pe lățime/lungime pentru a captura variația.
  • Confundarea GSM cu grosimea: Un tricot mai voluminos se poate simți mai gros la același GSM datorită firului și structurii; verifica grosimea (mm) și densitatea/acoperirea, acolo unde este cazul.
  • Compararea diferitelor construcții de țesături: 180 Tricou simplu GSM, interblocare, iar poplinul țesut se comportă diferit; comparați în cadrul aceleiași construcții pentru o evaluare comparativă semnificativă.
  • Nu afirmă toleranță: Furnizorii au nevoie de un interval acceptabil (de ex., ±5% sau ±10%); fără ea, expedierile pot eșua inspecția, deși sunt normale din punct de vedere comercial.

Pentru aprovizionare B2B de încredere și QC, specificați GSM cu metoda și condițiile de testare (de ex., ISO 3801 / ASTM D3776), starea țesăturii (greige/finisat), toleranta, și dacă cerința este înainte sau după spălare (includeți un test de spălare standard dacă performanța contează). Dacă aveți nevoie de ajutor pentru alinierea specificațiilor GSM cu construcția, finisare, și protocoale de testare între furnizori, KK Fashion Exports poate sprijini eșantionarea și coerența documentației.

FAQ

1) Ce game GSM puteți produce, și cât de strâns puteți controla toleranța GSM?

Răspuns: Putem fabrica țesături pe un spectru larg GSM, în funcție de construcție și tipul de fibre (în mod obișnuit 80–600+ GSM). Controlul standard al producției se realizează de obicei ±3–5% Toleranta GSM pe lot, cu toleranțe mai strânse posibile prin acord pentru aplicații critice. GSM este controlat prin numărul de fire, capetele/culege (sau ecartament tricot), finisare/compactare, și condiționarea umidității. Verificăm prin ISO 3801 / ASTM D3776 eșantionarea și raportarea medie, min/max, și abaterea standard la lot.

2) Cum măsori GSM—înainte sau după terminare—și ce standarde/certificate puteți furniza?

Răspuns: GSM poate fi specificat și măsurat greacă (neterminat) sau terminat—pentru achizitionarea angro recomandam contractarea pe GSM terminat deoarece procesele de finisare (curățarea, vopsire, periaj, acoperire, compactare, termostabilizare) poate modifica masa pe zonă. Oferim rapoarte de testare aliniate la ASTM D3776 sau ISO 3801, inclusiv cerințele de condiționare a probelor. La cerere, putem emite COA (Certificat de analiză) per lot și acceptă testarea terților (de ex., SGS/Intertek).

3) Dacă avem nevoie de un GSM țintă, ce opțiuni există pentru a regla GSM fără a schimba mâna sau performanța materialului?

Răspuns: GSM poate fi reglat prin mai multe pârghii, și de obicei propunem mai întâi ruta cel mai puțin perturbatoare:

  • Modificări de construcție: reglați capete/picături, lungimea buclei tricotate, sau densitatea cusăturii pentru a schimba GSM în timp ce tipul de fire este constant.
  • Modificări de fire: reglați numărul de fire sau straturi pentru a îndeplini GSM cu impact vizual minim.
  • Controale de finisare: compactare, calendarizarea, periaj, ridicarea, acoperirea/laminarea poate crește sau stabiliza GSM, dar poate afecta mâna, grosime, si respirabilitate.

Vă vom recomanda o soluție bazată pe valorile dvs. de performanță necesare (puterea lacrimilor, opacitate, decora, contracție, abraziune, permeabilitatea aerului).

4) Care este MOQ-ul dvs. pentru a specifica GSM, și puteți potrivi un eșantion de material existent?

Răspuns: MOQ depinde de tipul de material, metoda de vopsire/imprimare, și numărul de culori. Ca structură comună:

  • Scufundari de laborator / ţesut manual / eșantionare tricotată: disponibil pentru GSM și potrivire manuală.
  • MOQ în vrac: setat de obicei pe culoare și pe construcție (de ex., o rolă minim la mai multe sute de kg/metri).

Pentru potrivirea probelor, solicitam a eșantion (30–50 cm sau mai mare) și specificații țintă (GSM terminat, compoziţie, lăţime, standard de culoare, limitele de contracție). Vă putem oferi un eșantion de pre-producție pentru aprobarea dvs. înainte de vrac.

5) Care sunt termenele tipice de livrare și termenii de livrare, și puteți oferi etichetare personalizată și marcare pe rolă care include GSM?

Răspuns: Cronologie tipice (variază în funcție de sezon și capacitate):

  • Prelevarea de probe: ~5–15 zile în funcţie de complexitatea dezvoltării.
  • Producție în vrac: ~15–35 zile după aprobarea probei PP și confirmarea materialelor.

Acceptăm termenii standard de livrare (EXW/FOB/CIF/DDP în funcție de destinație și preferințe) și poate recomanda ambalare optimă pentru stabilitatea GSM (controlul umidității, duritatea ruloului, poli-ambalaj). Personalizarea este disponibilă, inclusiv:

  • Rolați autocolante/etichete: GSM, lăţime, compoziţie, numărul lotului, cod de culoare, lungime/greutate rola.
  • Marcaje pentru carton/baloți și coduri de bare (EAN/UPC), dacă este necesar.
  • Etichetare privată și personalizarea documentelor (Lista de ambalare, COA, rapoarte de testare).

Perspective și concluzii

Înțelegerea fabricii GSM este fundamentală pentru a fi informat, decizii solide din punct de vedere tehnic în cadrul designului, aprovizionare, și producție. Prin conectarea GSM la tipul de fibră, structura firului, construcție din țesătură, si finisare, puteți prezice mai bine rezultatele cheie ale performanței—precum drapaj, opacitate, durabilitate, respirabilitate, și stabilitate dimensională—înainte de a se angaja la eșantionare sau la comenzi în vrac.
n
Ca punct de control final, tratați GSM ca o specificație controlată, mai degrabă decât un indicator independent de calitate. Confirmați întotdeauna metoda de testare și cerințele de condiționare (de ex., proceduri ISO/ASTM), definiți toleranțe acceptabile, și evaluează GSM alături de parametrii corelați, cum ar fi grosimea, densitatea cusăturii/țesăturii, și efecte de finisare. Cu aceste practici în vigoare, GSM devine un de încredere, un indicator comparabil care susține performanța constantă a produsului și reduce riscul de la dezvoltare până la producție.


De la o cifră GSM la un eșantion calculat

O specificație GSM este utilă numai dacă o va deține o fabrică, deci iată producătorul din spatele acestui ghid. KK Fashion Exports produce și exportă din Noida, India de atunci 2003, și a exportat peste 4 milioane de bucăți pentru cumpărători în 27 ţări şi teritorii — țesute și tricotate, articole de îmbrăcăminte și accesorii, motiv pentru care intervalele expuse mai sus acoperă ambele.

Productia incepe de la 100 piese pe stil, de obicei 300 pe culoare, şi pagina noastră privind cantitatea minimă de comandă stabilește modul în care un GSM țintă transportă un card de culoare. Acolo unde echipa dvs. de aprovizionare are nevoie de fișierul de conformitate socială înainte de a fi tăiat ceva, am finalizat opt ​​audituri SMETA între 2017 și ianuarie 2026, 4-Pastile, auditat de URS Verification Private Limited, şi certificări și conformitate enumeră anii de audit, organismul de audit și rapoartele pe care vi le putem trimite.

Partener cu KK Fashion Exports

Căutați un producător de încredere în India pentru următoarea dvs. colecție? Suntem specializați în articole de îmbrăcăminte de înaltă calitate, cum ar fi haine personalizate pentru dama, esarfe bandana de bumbac en-gros, și accesorii personalizate cu MOQ scăzute și livrare globală.

Exportăm în toată lumea: STATELE UNITE ALE AMERICII, Europa, Australia, Emiratele Arabe Unite.

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Aflați cum sunt procesate datele comentariilor dvs.